Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Nová zóna Therapy v Lázních Slatinice

Nová zóna Therapy v Lázních SlatiniceDatum konání:
1.3.2023
Datum ukončení:
30.4.2023

Informujeme Vás, že na konci ledna došlo k otevření nové rehabilitační zóny v lázeňském domě Balnea. V této nové zóně s názvem Therapy bylo vytvořeno těchto 5 nových pracovišť:

  •  Suchá masážní vana (masáž na speciálním vyhřívaném "vodním lůžku", kdy přesně řízeným vodním proudem přes tenkou membránu jsou masírovány pouze bedra, šíje, či nohy, nebo celé tělo. Masáží dochází ke zvýšení celkového prokrvení organismu a ke snížení svalového napětí. Masáž také může přispět k rychlejší regeneraci tkání. Klient je při masáži oblečen ve vlastním pohodlném oblečení.
  • Suchá uhličitá koupel (je procedura, během které klient leží pohodlně na lůžku v uzavřeném plastikovém vaku, který je utěsněn kolem krku, případně kolem hrudníku a je naplněn již zmíněným plynem, který je vstřebáván přes kůži do těla. Procedura snižuje krevní tlak a zpomaluje srdeční aktivitu, má protizánětlivý účinek a zlepšuje činnost ledvin a krevního oběhu.    
  •  Přístrojová lymfodrenáž dolních končetin - výsledkem je intenzivní pneumo masáž, která spouští potřebné procesy v kůži, svalech, tukové tkáni, lymfatických a krevních cévách).
  • Oxygenoterapie - Její podstatou je vdechování kyslíku ve vyšší koncentraci, než v jaké je přítomný ve vzduchu. Tím se rovněž zvyšuje koncentrace kyslíku v krvi, zrychluje se krevní oběh a více kyslíku se dostává také do tkání. Protože je kyslík potřebný ke získávání energie při buněčném metabolismu, jeho nedostatek vede ke sníženému množství energie, poruchám paměti, snížení výkonnosti, zpomaleným reakcím, migrénám či snížení kvality zraku a sluchu. V případě, že tělu přísun kyslíku zvýšíme, buňky mohou produkovat více energie, dochází k urychlení růstu a regeneraci, zlepšuje se hojení ran a celkově se zpomaluje proces stárnutí. Pokud se rozhodnete oxygenoterapii podstoupit, můžete také očekávat, že během procedury dojde k uvolnění a zklidnění organismu, odplavení únavy a zlepšení psychického stavu.
  • Vodíková terapie - K dispozici je několik způsobů jak Molekulární Vodík® užívat, naše lázně nabízejí formu  vdechováním a pitím vodíkem nasycený vitaminový nápoj. Vodík má pro terapeutické a preventivní aplikace mnoho výhod. Vykazuje nejen účinnost proti oxidačnímu stresu, ale i rozličné protizánětlivé a protialergické efekty. Molekulární vodík alkalizuje a hydratuje buňky a redukuje zánětlivé procesy. Zároveň eliminuje kyselinu mléčnou, urychluje regeneraci, zvyšuje výkonnost a odstraňuje únavu. Je to velice silný antioxidant a má přímý vliv na ukončení chronických a akutních zánětů. Vodíková voda jako terapie je vhodná pro široké spektrum kožních onemocnění jako je lupénka, ekzémy, zánětlivé onemocnění kůže. Její popíjení zvyšuje energii a pomáhá v boji proti civilizačním onemocněním způsobených mimo jiné také každodenním stresem a k rekonvalescenci po onemocnění virem Covid-19.

zóna Therapy (1).pdf